Lakovny - EKOL Ledeč nad Sázavou
Lakovny - EKOL Ledeč nad Sázavou

 

Prášková lakovna pro AQ Okna

Společnost AQ Okna Choceň, s.r.o. je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů oken, dveří a prosklených fasád v České republice. Jako jediná firma na českém trhu nabízí kompletní sortiment všech typů oken a dveří z vlastní výroby.
Pro povrchovou úpravu hliníkových profilů byla v roce 2008 realizována prášková lakovna jak s automatickým tak s ručním nanášením prášku.
Pro přípravu povrchu hliníkových dílců je použita ponorová technologie, počínaje deoxidací, přes oplachy DEMI vodou, až po bezchromovou pasivaci na polymerní bázi s obsahem kyseliny hexafluorotitaničité. Tato technologie zajišťuje vysokou korozní odolnost pro fasádní použití hliníkových dílců.

 

Vanová linka

 

 

 

 

 

 

Příprava povrchu je prováděna ve vanové lince, jejíž součástí je také suška vody. Závěsy s dílci jsou mezi jednotlivými operacemi automaticky transportovány podvěsným manipulátorem, který je řízen řídícím systémem TECOMAT.

 

 

 

 


  

Nanášení prášku probíhá v automatické kabině firmy WAGNER, s multicyklonovým odlučovacím systémem a následným filtrem. K nanášení jsou použity automatické elektrostatické pistole umístěné na manipulátorech. Paralelně je umístěna ruční kabina firmy DATEL, s filtračním odlučováním prášku. Transport závěsů přes obě kabiny je prováděn automaticky pomocí přesuvníků. Mezi technologickými operacemi je transport prováděn ručně.

  

 Nanášení práškových plastů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


           

                                                         

 

 

 

 

  

Vytvrzování prášku probíhá v komorové vytvrzovací peci s možností volby teploty až do 220ºC. Pec má dvě oddělené sekce, pro současné vytvrzování různých odstínů prášku.

 

 

 


 

 

K likvidaci vznikajících odpadních vod je použita automatická zneškodňovací stanice s výkonem 1 m³/h, pracující vsázkovým způsobem. K přípravě DEMI vody slouží automatická jednotka reverzní osmozy s výkonem 1m³/h.

 

 

 


 

 

Parametry:
Charakter dílců: hliníkové profily

Maximální rozměry: V vsázky = 1 800 mm
                                            š =  40 mm
                                                  l = 7 500 mm

Maximální hmotnost: 200 kg/vsázku
Doba taktu: 15 minut
Počet závěsů na vsázku (takt) do vany: 3 ks
Kapacita: cca 1 200 kg/h

 

Vanová linka
Vanová linka
Komorová vytvrzovací pec
Komorová vytvrzovací pec
Nanášení prášku
Nanášení prášku
Zneškodňovací stanice
Zneškodňovací stanice
Certifikace SGS ISO 9001
EKOL - zařízení pro povrchové úpravy
EKOL s.r.o., Marie Majerové 1152, CZ 584 01 Ledeč nad Sázavou
Tel.: + 420 569 721 303, 721 179; Fax: + 420 569 721 313; E-mail: ekol@ekol.cz
 

design: kuk studio © 2005, www prezentace: Ensis © 2009


Valid HTML 4.01! Valid CSS!