Lakovny - EKOL Ledeč nad Sázavou
Lakovny - EKOL Ledeč nad Sázavou

Prášková lakovna pro ZMA

 

Společnost ZMA a.s. Ostrov je význačným výrobce obytných kontejnerů, používaných zejména pro ubytování pracovníků na stavbách. Pro povrchovou úpravu ocelových dílců kontejnerů a hliníkových dílců byla v roce 2009 zrealizována prášková lakovna s automatickým nanášením prášku v plastové kabině, umožňující rychlou výměnu barevného odstínu.

 

Pro přípravu povrchu dílců je použita postřiková technologie v komorovém stroji průjezdném v taktech. Pro ocelové dílce je aplikována technologie zinečnatého fosfátování, pro hliníkové dílce je aplikována technologie zinečnatého fosfátování, pro hliníkové dílce technologie moření s následnými oplachy a konečnou bezchromovou pasivaci.

 

Linka práškového lakování

 

Příprava povrchu je prováděna ve dvoukomorovém, taktovaném postřikovém stroji s následným sušením v sušící komoře. Transport je prováděn automaticky pomocí přesuvníku, který je ovládán řídícím systémem TECOMAT. Po vyjetí traverz s dílci ze sušky, jsou tyto pomocí příčného vozíku převezeny ručně před kabinu nanášení prášku firmy NORDSON.

 

Po nanesení prášku jsou dílce zavěšené na traverzách ručně transportovány do komorové pece, kde probíhá vytvrzování prášku. Teplota v peci je volitelná, maximálně do 220 stupňů Celsia. Do pece je možné zavézt max. 4 traverzy s dílci na jednu vsázku.

 

Přes kabinu je transport prováděn opět automaticky pomocí přesuvníku. Nanášení prášku probíhá v plastové automatické kabině s cyklonovým odlučováním prášku a koncovým filtrem. K nanášení prášku jsou použity automatické elektrostatické pistole, umístěné na manipulátorech. Pro nanesení prášku na členité dílce je kabina vybavena pozicemi ručního předstřiku a dostřiku.

 

K likvidaci vznikajících odpadních vod je použita poloautomatická zneškodňovací stanice s výkonem 1 m3/h. Stanice pracuje odstavným způsobem. K přípravě DEMI vody slouží automatická jednotka reverzní osmózy s výkonem 1 m3/h.

 

 

Parametry:

Charakter dílců: díly kontejnerů, hliníkové díly

Maximální rozměry (l x š x v): 6000 x 630 x 2500 mm

Maximální hmotnost dílce: 380 kg

Doba taktu: 15 minut

Počet pozic ve vytvrzovací peci: 4

Doba vytvzování: 2 ks/h

(1 buňka na dvou traverzách) 

Certifikace SGS ISO 9001
EKOL - zařízení pro povrchové úpravy
EKOL s.r.o., Marie Majerové 1152, CZ 584 01 Ledeč nad Sázavou
Tel.: + 420 569 721 303, 721 179; Fax: + 420 569 721 313; E-mail: ekol@ekol.cz
 

design: kuk studio © 2005, www prezentace: Ensis © 2009


Valid HTML 4.01! Valid CSS!