Firma EKOL s.r.o. byla založena v roce 1992 čtyřmi společníky, kteří v oboru povrchových úprav pracovali více jak 25 let. Hlavní myšlenkou založené firmy bylo vyrábět taková zařízení pro povrchové úpravy a používat takové technologie, aby proces povrchové úpravy byl k okolí co nejvíce šetrný. Název firmy proto v sobě odráží ekologický aspekt.

Výrobní program firmy nejprve začínal s malými stroji a zařízeními pro přípravu povrchu. Vzápětí přibyly i sušící a vypalovací pece, došlo k doplnění o dopravní systémy. Při zabudování lakovací kabiny pak už vznikaly první lakovny.

Aby lakovny mohly úspěšně pracovat, bylo nutné se zabývat přípravou technologické a demineralizované vody. Bylo rovněž nutné se začít zabývat i čištěním odpadních vod, které v procesu přípravy povrchu vznikají.

Po lakovnách přibyly do portfólia firmy i vanové linky. Nejprve jako linky odmašťovací, posléze i jako linky pro přípravu povrchu. Od vanových linek byl už jen krůček ke galvanickým linkám.

V současné době nabízíme kompletní řešení technologií pro povrchové úpravy formou dodávek tzv. "na klíč". Veškerá námi projektovaná zařízení jsou navrhována dle konkrétních, individuálních potřeb zákazníků, s respektováním požadavků jak na ekonomiku provozu, tak na ekologická hlediska.

V současné době má firma ve svém výrobním portfoliu:

Firma EKOL s.r.o. má přední pozici na českém a slovenském trhu, úspěsně realizovala dodávky pro zahraniční partnery z automobilového průmyslu. Mezi význačné zákazníky patří: Daimler Chrysler-Mercedes, Siemens, Fraenskische, Faiveley, Tenneco Monroe, Electropoli, Česko-Slezská výrobní, Bobcat, MAZ, Giad Sudán). Má zkušenosti s realizací dodávek v Evropě, Africe, Ruské federaci i na Americkém kontinentu.

Více o výrobním programu

Historie EKOLu

1992

          založení firmy

1994

  EKOL spoluzakládá společnost ASO s.r.o., se sídlem Marie Majerové 1152, Ledeč nad Sázavou, která zajišťuje montáž dodávaných zařízení pro povrchové úpravy.

1996

  EKOL spoluzakládá společnost ASO Humpolec a.s., se sídlem Lužická 593, Humpolec, která se zabývá výlučně výrobou zařízení pro povrchové úpravy.

1997

  EKOL staví pro firmu Monroe se sídlem v Hodkovicích nad Mohelkou první velkou lakovnu na autoforetické lakování tlumičů osobních automobilů

1998

  Spolu s dalšími akcionáři firmy ASO Humpolec a.s. se EKOL účastní dodávky lakovny karosérii osobních automobilů pro firmu SMT v Sudánu.

2000

  EKOL získává certifikaci ISO 9001-2000.

2001

  EKOL získává od firmy Mercedes Benz zakázku na dodávku vanové fosfátovací linky pro svou dceřinou společnost EvoBus se sídlem v Holýšově. EKOL pak následně staví podobnou linku pro Mercedes Benz v Turecku v Istanbulu.

2007

  EKOL byl vybrán jako dodavatel kataforetické a práškové lakovny pro firmu Bobcat se sídlem v Dobříši.

2008

  EKOL recertifikační audit ISO 9001:2008

2010

  EKOL dodává první plně automatizovanou galvanickou linku slitinového povlaku ZnNi pro firmu Electropoli  se sídlem v Českém Dubu.

2012

 

EKOL dodává pro firmu MAZ v Bělorusku kompletní lakovací linku rámů nákladních automobilů skládající se z kataforetického lakování a následného práškového lakování.

2015

 

EKOL dodává na ruský trh soubor galvanických linek pro firmu MMZ.

2016

 

EKOL získal ocenění "Štiky českého byznysu" - 1.místo v kraji Vysočina a tím potvrzuje svoji pozici významné a odpovědné společnosti. 

2018

 

EKOL obhájil certifikát ISO 9001:2015

Zkušenosti ve světě

 

 Mapa.jpg

Napište nám

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady ochrany osobních údajů.
EKOL s.r.o.
Marie Majerové 1152,
CZ 584 01 Ledeč nad Sázavou
Open full version on the Google maps
EKOL s.r.o.

Marie Majerové 1152, 
CZ 584 01 Ledeč nad Sázavou
Tel.: +420 569 721 303, +420 569 721 179
Fax: +420 569 721 313
E-mail: info@ekol.cz

 

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady ochrany osobních údajů.